1. Bu siteyi anlayamadım, amacı nedir?
  TweetAd, dünyanın en büyük mikro blog sitesi olan Twitter üzerinde, tam anlamıyla reklam ve gelir modeli diye tanımlayabileceğimiz bir sistemdir. Bu konudaki detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha da detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
   
 2. TweetAd’e neden güvenmeliyim?
  TweetAd sistemi, sanal dünyada isimlerinden oldukça söz ettiren köklü iki firma Prosentez ve En Telekom ortaklığı tarafından yayın hayatına girmiştir. Sistemin kurucusu Cüneyt Yalınkılıç, teknik mimarı ve ortağı ise Recai Kutlu ve Emre Süzen’dir. Gerek Cüneyt Yalınkılıç, gerek Recai Kutlu ve Emre Süzen internetin ülkemize girdiği andan itibaren birçok başarılı projeye imza atmıştır.
   
 3. Her TweetAd için ne kadar kazanırım?
  Sistemimiz vasıtasıyla atacağınız her twit -ki biz buna TweetAd diyoruz- size takipçi sayınız x 0,001 kuruş kazandıracaktır. Ancak bazı özel ilanlarda farklı ücretlendirmeler yapılmaktadır ve bu o ilanın altında yazmaktadır.
   
 4. TweetAd sistemi benim adıma, benim bilgim olmadan twit atıyor mu?
  Hayır. TweetAd sistemi sizin adınıza, sizin bilginiz olmadan kesinlikle twit atmamaktadır. Sadece ilk üye olduğunuzda sistemin kendi reklamını içeren bir kereye mahsus bir tanıtım twiti gönderilmektedir.
   
 5. Takipçilerim reklam yaptığımı anlayacak mı?
  Hem evet hem hayır! Sisteme girilmiş ilanın kullandığı dil eğer reklam dilinden uzaksa, takipçilerinizin sizin reklam yaptığınızı anlayabilmesi için, attığınız twittin özelliklerini incelemesi gerekir. Aksi taktirde TweetAd’de özel bir ibare bulunmamaktadır.
   
 6. TweetAd sistemine girince farklı ilanlar görüyorum. Kaç tür reklam şekli var?
  TweetAd sisteminde 3 türlü reklam şekli var. Birincisi bizim tweetad dediğimiz, üyelerimizin tıkladığında kendi ağızlarından kendi twitterlarında yayınladıkları klasik viral reklam. İkinci türümüz ise, reklamverenimizin kendi twitter hesabından yayınladığı ilanın retweettlenmesi. Bu tıpkı twitter daki retweetleme gibi. Üçüncü türümüz ise Hastag doldurma. Burada reklamverenin sorduğu soruyu hastag doldurarak yanıtlıyoruz? Son olarak ise reklam şekli olmayan ama takipçi artırımına yarayan reklamverenimizin twitter hesabının takip edilmesi var.
   
 7. Yeni bir reklam yayınlandığında nasıl haberim olacak?
  Yeni bir reklam yayınlandığını bundan haberdar olmanın en kolay yanı yine twitterı takip etmek. @tweetadnet twitter hesabında yeni reklam girdikçe bilgilendirme yapılacak.
   
 8. Sizin tweetad´izin değeri şu kadar ama ben size ancak şu kadar ödeyabiliyorum şeklinde bir uyarı aldım. Neden?
  Bunun iki nedeni olabilir. Ya yayında ki ilanın kalan miktarı size ödenecek olandan azdır ve ödeyebileceği miktarı size önermektedir ya da yayındaki ilan özel olarak fiyatlandırılmış bir ilandır. Bu tür ilanları dilerseniz tweetadlemeyebilirsiniz. Bu tamamen sizin tasarrufunuzda olan bir durumdur.
   
 9. Param ne zaman ödenecek?
  50 TL ve üzeri biriktirmeniz halinde ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Ödeme talebinde bulunduktan sonra en erken 90 gün içinde paranız belirttiğiniz banka hesabına yatıralacak.
   
 10. Ödeme talebi nasıl yapacağım?
  Ödeme talebini sistemde 50 TL üzeri para biriktirdiğinizde Para çek butonuna basarak yapacaksınız. Ödeme talebi yapabilmeniz için bilgilerinizin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir.
   
 11. Ödeme talebi geri alabilir miyim?
  Yaptığınız ödeme talebini dilediğiniz takdirde geri alabilirsiniz. Bu durumda yeniden ödeme talebi yaptığınızda ilk ödeme talebi tarihiniz dikkate alınmaz.
   
 12. TweetAd yasal mı?
  TweetAd Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun bir yapıda hizmet vermektedir. Ayrıca Twitter’ın kendi yasal prosedürlerine de uymaktadır. Sosyal sorumluluk ve ücretsiz reklamlar dışında Tweetad sistemine girilen reklamlar için Prosentez firması faturalandırma yapmakta ve devlete vergi ödemektedir.
   
 13. Vergilendirme nasıl oluyor?
  Mevcut mali mevzuatlara göre sanal ortamda aracılık hizmetlerinden para kazanan ve işi bu olmayan şahıslar vergiye tabi değiller. Yani mevcut yasal düzenlemelere göre twitter kullanıcılarının yaptıkları reklamdan dolayı kazandıkları para için ekstra bir vergi ödemekle yükümlü değiller. Gelecekte bu türde bir düzenleme olması durumunda TweetAd olarak sizin adınıza vergiyi devlete ödeyeceğiz ve size ödemenizi bu rakamı düştükten sonra yapacağız.
   
 14. Biriktirdiğim para da bir kesinti uygulanıyor mu?
  Biriktirdiğiniz paradan banka masrafları dışında bugün için bir kesinti uygulanmıyor. Ancak gelecekte vergi mevzuatında olabilecek bir değişiklik size yansıtılacaktır.
   
 15. Takipçi kazandıran sistemler kullanabilir miyim?
  Hayır. Hiçbir şekilde takipçi kazandıran sistemlerle ilişki içinde olmamanız gerekiyor. Sistemlerimizdeki yazılımlar bunu tespit etmekte ve bu üylerin üyelikleri askıya alınmaktadır. O ana kadar yaptıkları reklamlar da reklamverene iade edilmekte ve kullanıcıya hiçbir şekilde para ödenmemektedir. Ayrıca bu konuda üyemiz hakkında ihbar gelmesi durumunda, hesap ekstra incelemeye tabi tutulmaktadır.
   
 16. Takipçi kazandıran sistemler kullandım ama artık kullanmıyorum. Ne yapmalıyım?
  Takipçileriniz arasında bu sistemlerle elde ettiğiniz kullanıcıları temizlemelisiniz. Özellikle hiç takipçisi olmayan feyk kullanıcılardan ve yabancı kullanıcılardan kurtulmalısınız.
   
 17. Attığım reklam TweetAd’ini silersem ne olur?
  Attığınız TweetAd ilanları silmeniz durumunda, sistem bunu ödeme öncesi tespit edecek ve kasanızdan sildiğiniz miktarda paranız eksilecektir. Art niyet tespiti halinde üyeliğiniz sonlandırılacaktır.
   
 18. TweetAd’in twitter hesabını takip etmek zorunda mıyım?
  Evet. Tweetad’in twitter hesabını takip etmek zorundasınız. Ödeme esnasında bu kontrol edilmekte ve takip etmeyen üyelerimize ödeme işlemi gerçekleştirilmemektedir. Ayrıca tüm duyurularımız ve yeni reklamların ilanı da bu hesap üzerinden yapılmaktadır.
   
 19. TweetAd’e nasıl reklam verebilirim?
  TweetAd’e reklam vermeniz için bu sayfadaki iletişim kanallarından bize ulaşmanız yeterlidir.
   
 20. Biriktirdiğim TweetAd paraları ile reklam yapabilir miyim?
  Evet. Biriktirdiğiniz TweetAd paraları ile reklam yapabilirsiniz. Böyle bir talebiniz varsa, kontrol panelindeki yönergeleri takip edebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   
 21. TweetAd Kuponu ne işe yarıyor?
  TweetAd kuponu biriktirdiğiniz paraları, ödeme talebi yaptıktan sonra 90 gün beklemeden harcayabilmenize yarayan bir uygulama. Burada oluşturduğunuz kuponlarla anlaşmalı olduğumuz sitelerden alışveriş yapabilirsiniz.
   
 22. Üyeliğimin sonlandırıldığına dair bir elektronik posta aldım? Üyeliğim neden sonlandırılmış olabilir?
  Üyeliğinizin neden sonlandırıldığı büyük bir ihtimalle yolladığımız elektronik postada yazıyor olacaktır. Ancak bunun en önemli nedeni takipçi kazandırma siteleri kullanma, art niyetli tweetad silimleri ya da sisteme saldırı girişiminiz olabilir.
   

Diğer sorularınız ve önerileriniz için iletisim@tweetad.net adresini kullanabilirsiniz.